Actress X Mount Kimbie (B2B)

Friday 23.03

start 23:30
end 08:00
price 40/50 PLN

Mount Kimbie

Na pewno kojarzycie ich słynne brzmienie – Mount Kimbie bez wątpienia są odpowiedzialni za narodziny określenia „post-dubstep”. Dominic Maker i Kai Campos stworzyli Mount Kimbie za czasów, kiedy obydwaj byli studentami Uniwersytetu Southbank w Londynie. W 2009 roku wydali swoją debiutancką EP-kę „Maybes” oraz kolejną „Sketch on Glass”, na której znalazły się remixy utworów the Big Pink, Foals i the xx. Ich trzecim wydawnictwem było „Crooks & Lovers”, które ukazało się w 2010 roku, a trzy lata później powrócili z „Cold Spring Fault Less Youth”, na którym gościnnie wystąpił sam King Krule. 2017 rok przyniósł kolejny album – „Love What Survives”, na którym można usłyszeć Jamesa Blake’a, King Krule i Michachu.

Actress

Actress, czyli Darren J. Cunningham przez ostatnie 5 lat prowadzenia własnej wytwórni Werkdics ugruntował sobie pozycję, jako jednego z najgorętszych artystów w swojej dziedzinie. Odkrył i wyprodukował muzykę wielu młodych talentów, które szturmem podbijają scenę muzyki elektronicznej, m.in. Disrupt, Zomby, Lukid i Starkey. Jako Actress wyprodukował też niezwykły album „Hazyville”, za którego sprawą otrzymał nominację do Mercury Award. Stworzył także remixy wielu produkcji, komponował dla Soma Records i wydał albumy „Splazsh” i „R.I.P.”.

Muzyk wystąpił w niezwykłym filmie reżyserii Pierre’a Debusschere’a, ze swoją muzyką gościł między innymi na Sonar Tokio i Barcelona, w Berghain, hali turbinowej w Tate Modern, Fabric i grał u boku artystów takich jak Juan Atkins, UR, Modeselektor, Radioactive Man, Dabrye, Kode 9 i Flying Lotus. Jego sety różnią się w zależności od miejsca i czasu, w którym gra, ale zazwyczaj są to afro-futurystyczne brzmienia.

23 marca przekonajcie się sami, jaki set zagra na Smolnej Mount Kimbie w towarzystwie Actress!

main stage

23:30 – 02:30 Eltron John

02:30 – 04:30 Mount Kimbie b2b Actress

04:30 – 08:00 Cocolino


second stage

Phil Jensky

PLEBS

Gary Holldman